granátové jablká
Picture of Simona Brnová

Simona Brnová

Nutričný poradca

Superdiet

Granátové jablko pôsobí ako prírodný antioxidant aj preto patrí medzi ovocie, ktoré je súčasťou tradičnej medicíny už od čias Egypťanov.

Posledné články

   

René Haussin založil SUPERDIET v roku 1961 v meste Denain na severe Francúzska.

V roku 1956 kúpil René Haussin obchod s potravinami a lahôdkami vo francúzskom Denaine. Po rekonštrukcii predajne ho začali trápiť bolesti. Poradil sa s lekárom, ale nič neuľavilo od bolesti.
Začal sa zaujímať o účinky stravy a rastlín a rozhodol sa zmeniť to, čo jedol a svoj životný štýl. Postupne videl výsledky a bolesti sa mu uľavili: odvtedy bol René Haussin presvedčený o výhodách rastlín.

V roku 1961 sa rozhodol kúpiť stroj na výrobu tabliet z peľu kvetov. Začal vyrábať tablety, ktoré čoskoro predával vo svojom obchode a na dobierku po celom Francúzsku. Takto začala superdiéta!
Svoje ingrediencie kupoval od miestnych záhradkárov, čím vytvoril – nevedomky – prvú regionálnu sieť miestnych výrobcov a prvé organické produkty Superdiet pred vytvorením certifikácie ekologického poľnohospodárstva v roku 1992.


Všetky výrobky sa vyrábajú z certifikovaných ekologických rastlín, ovocia a zeleniny.


Využite zľavu 10% na nákup produktov od Superdiet.sk

Stačí ak použijete kupón: BODYSCAN10

Uplatniť ho môžete na stránkach Superdiet.


Extrakt z BIO Artičoka

Výťažok z listov artičokov blahodárne vplýva na očistu pečene a znižovanie cholesterolu v organizme.Tento doplnok stravy je vhodný pre očistu pečene najmä vďaka artičokám, ktoré podporujú zdravie pečene. Listy a stonky sú známe tým, že podporujú jej správne fungovanie do hĺbky a odvodňujú žlčník aktiváciou toku žĺče.


Pečeň je chemický filter tela. Okrem toho filtruje toxíny z krvi a metabolizuje cenné mastné kyseliny, hormóny, enzýmy. Dobrá funkcia pečene je nevyhnutná pre lepšiu vitalitu a optimálne fungovanie všetkých hlavných funkcií orgánov v našom tele.

Produkt obsahuje až 1200 mg artičokov na jednu tabletu, čo zabezpečí dokonalú očistu a podporu zdravého fungovania vašej pečene. Blahodárne účinky tohto produktu okrem podpory správneho fungovania pečene pomáhajú ako doplnok k chudnutiu, odvodňovaniu a správnemu vylučovaniu obličkami. Navyše znižujú hladinu cholesterolu v tele. 

Artichaut bio prípravok

BIO extrakt z trojice húb Shiitake, Reishi, Maitake

Je to trojica húb, ktoré napomáhajú imunite organizmu. Tento produkt je vytvorený z trojice ázijských imunitných húb Shiitake, Reishi a Maitake. Vhodný je najmä ako prevencia v zimnom období, kedy sa vyskytuje množstvo chorôb. Je vhodné používať ho ako prevenciu pred týmito chorobami (posilnenie imunity). Slúži ako podpora pri vírusových ochoreniach, má protirakovinové a protizrážavé účinky a je preto vhodnou alternatívou pre ľudí alergických na včelie produkty. Trojica použitých húb je pestovaná a spracovaná pomocou tradičnej japonskej metódy  (bez kontaktu s pôdou, neobsahujú toxické chemikálie ani čiastočky škodlivého znečistenia).

Extrakt z BIO granátového jablka

Granátové jablko pôsobí ako prírodný antioxidant aj preto patrí medzi ovocie, ktoré je súčasťou tradičnej medicíny už od čias Egypťanov. Granátové jablko je prirodzene bohaté na antioxidanty a to vitamín C, flavonoidy či taníny. Tento produkt Grenade bio má silný protizápalový účinok, čo je vhodné ako prevencia kardiovaskulárnych chorôb, prevencia problémov s prostatou a pre zlepšenie prúdenia krvi. Navyše pomáha proti starnutiu buniek a chráni pred oxidačným stresom.

Granátové jablko bio prípravok

BIO extrakt zo semien a oplodia grapefruitu

Extrakt z zo semien a oplodia grapefruitu – plný bioflavonidov a ich antioxidačná aktivita má predovšetkým vzťah k prevalencii civilizačných chorôb a celkový vplyv na metabolizmus ľudského organizmu. Tento liečivý produkt s výťažkom z grepových jadierok je veľmi silné, no prírodné antibiotikum. Jeho používanie je vhodné najmä počas zimných mesiacov, kedy sa vyskytujú rôzne ochorenia, infekcie a podobne. Blahodárne pôsobí napríklad pri infekcii močových ciest. Tento výťažok je bez alkoholu, bez konzervantov, ale aj bez ďalších prídavných látok. 

Grapefruit patrí medzi rastliny s najvyššou koncentráciou bioflavonoidov. V laboratóriách SUPERDIET sme pre vás vybrali tento organický extrakt z grapefruitu, ktorý priemerne obsahuje koncentráciu až 420 mg bioflavonoidov na 100 ml.

grepfruit kvapky

Extrakt z BIO brusníc

Brusnice majú najmä dezinfekčné vlastnosti a sú vhodné ako prevencia zápalu močového mechúra a infekcie močových ciest. Pôvod konzumácie brusníc je už v pôvodnej Amerike, kedy domorodí Američania často používali toto ovocie ako bežnú súčasť kuchyne. Brusnice majú najmä dezinfekčné vlastnosti a sú vhodné ako prevencia zápalu močového mechúra a infekcie močových ciest. Brusnice obsahujú antioxidanty, ktoré znižujú priľnavosť baktérií na steny močového mechúra, ale aj žalúdka. Brusnica je výborným antioxidantom najmä pre vysoký obsah vitamínu C a polyfenolov


Využite zľavu 10% na nákup produktov od Superdiet.sk

Stačí ak použijete kupón: BODYSCAN10

Uplatniť ho môžete na stránkach Superdiet.


Facebook
LinkedIn

Ostatné články

granátové jablká

Superdiet

Granátové jablko pôsobí ako prírodný antioxidant aj preto patrí medzi ovocie, ktoré je súčasťou tradičnej medicíny už od čias Egypťanov.

bodyscan_dna_img

Čo vám môže váš test DNA priniesť?

S pojmom DNA sa stretávame čoraz viac a viac. Je nesmierne dôležité vedieť analyzovať seba, svoje telo a zdravie pokiaľ sa chceme vybrať tým správnym smerom k lepšiemu, zdravšiemu žitiu.