meranie tepu
Picture of Daniela Nestorová

Daniela Nestorová

Nutričný poradca

Prevencia zdravia je dôležitá v každom veku

Odrazom nášho zdravia, je z veľkej časti náš životný štýl. Fajčenie či nadmerné pitie alkoholických nápojov, konzumácia mastných a tučných jedál nášmu zdraviu neprospieva.

Posledné články

Odrazom nášho zdravia, je z veľkej časti náš životný štýl. Fajčenie či nadmerné pitie alkoholických nápojov, konzumácia mastných a tučných jedál nášmu zdraviu neprospieva. Našťastie, v dnešnej dobe je medzi ľuďmi veľmi populárny zdravý životný štýl, ktorý v značnej miere prispieva k prevencii chorôb. Zo zákona máme nárok na preventívnu prehliadku u nášho obvodného lekára každé 2 roky. Niekedy však táto doba môže byť príliš dlhá na odhalenie závažnejšieho ochorenia, kde je dôležité rýchlo konať. Ak sa vám nechce čakať 2 roky, existujú rôzne preventívne vyšetrenia v laboratóriách, kde sa môžete objednať a absolvovať vyšetrenie, o ktoré máte záujem.

Preverte si svoje zdravie

Slabosť, malátnosť či redukcia alebo priberanie na hmotnosti sú príznakmi ochorenia štítnej žľazy. V odberovom centre Medirex ponúkajú množstvo vyšetrení zameraných na zdravie a prevenciu. Balíček základných vyšetrení môže odhaliť okrem spomínanej poruchy štítnej žľazy aj ochorenie cukrovky, poruchy obličiek, ochorenie pečene či poruchy lipidového metabolizmu. Okrem základného balíčka sa môžete objednať aj na rozšírené vyšetrenie, ktoré ponúka okrem vyšetrení v rámci základného balíčka aj stanovenie kyseliny močovej, ktorá je spúšťačom ochorenia DNA. Ďalšími vyšetreniami rozšíreného balíčka sú stanovenie bielkovín, albumínu, rozšírené pečeňové testy o enzýmy, posúdenie metabolizmu železa, ochorení pankreasu, prítomnosti zápalov v organizme a iné. Základné hematologické vyšetrenie krvného obrazu je navyše rozšírené o homokoagulačný skríning. Výsledky týchto vyšetrení sú skvelým zdrojom informácií, ktoré poslúžia pri stanovení diagnóz a následnej liečby.

Tichý zabijak stres

Žiaľ doba, v ktorej žijeme, je najmä pre mladých ľudí veľmi stresujúca. Nadmerný stres je spúšťačom rôznych civilizačných chorôb, ako ochorenie srdca, cukrovka, obezita, tráviace či psychické problémy a dokonca môže spôsobiť aj predčasnú smrť. Preto stres netreba podceňovať. Prístroj MaxPulse dokáže vyšetriť stav cievneho a kardiovaskulárneho systému a celkovú priechodnosť ciev. Vie vám tiež poskytnúť hodnotenie nervového systému, zmerať stresové parametre ako telesný stres, mentálny stres, celkovú odolnosť voči stresu a odporučiť na čom a ako popracovať.

Vezmite svoje zdravie do vlastných rúk

Ak rozmýšľate nad zmenou životného štýlu, no neviete sa k tomu nakopnúť. Možno vám k tomu pomôže táto štatistika. Vraj až z 80% je zdravie ovplyvnené naším životným štýlom. Zvyšných 20% je ovplyvnených dedičnosťou a zdravotnou starostlivosťou. Máte to vo svojich rukách, tak smelo do toho. Ak neviete ako začať, tak v prvom rade je dôležité zbaviť sa alebo aspoň obmedziť všetky neresti, ktoré škodia vášmu zdraviu. Doprajte si kvalitný spánok, pite viac tekutín, pretože pitný režim je veľmi dôležitý. Treba sa však vyhýbať sladeným nápojom, a ako náhradu si radšej uvarte bylinkový čaj, poprípade osviežte vodu citrónom, limetkou, mätou alebo inými bylinkami. Cvičte! A ak vám to zdravotný stav nedovoľujte, zahrňte do svojho života aspoň pravidelné zdravotné prechádzky, pretože každý pohyb sa ráta. A v neposlednom rade jedzte zdravšie. Existuje mnoho chutných a zdravých receptov. Ak neviete, ako si upraviť stravu, napíšte nám, a navedieme Vás na správnu cestu ako sa zdravo stravovať. Naozaj je to jednoduchšie ako si myslíte.

Facebook
LinkedIn

Ostatné články

granátové jablká

Superdiet

Granátové jablko pôsobí ako prírodný antioxidant aj preto patrí medzi ovocie, ktoré je súčasťou tradičnej medicíny už od čias Egypťanov.

bodyscan_dna_img

Čo vám môže váš test DNA priniesť?

S pojmom DNA sa stretávame čoraz viac a viac. Je nesmierne dôležité vedieť analyzovať seba, svoje telo a zdravie pokiaľ sa chceme vybrať tým správnym smerom k lepšiemu, zdravšiemu žitiu.