dievča v gyme
Picture of Daniela Nestorová

Daniela Nestorová

Nutričný poradca

Skvelý pocit po cvičení by mal byť samozrejmosťou. Diagnostikou tela môžete zistiť, prečo vaše telo nespolupracuje ako by ste chceli.

Ak sa nechcete s cvičením naďalej iba trápiť, ale mať z neho aj pôžitok a dosahovať svoje športové ciele, mali by ste absolvovať vyšetrenie pre športovcov.

Posledné články

Začali ste cvičiť, no nepociťujete pri tom tie správne endorfíny, o ktorých hovorí každý športovec? V mnohých prípadoch je problémom to, že ľudia, ktorí začínajú cvičiť nevedia správnu techniku a cvičia, to čo ich v danej chvíli napadne. Alebo sú tu aj tí, ktorí si ľudovo povedané nakladajú viac, ako by mali. Problém však môže byť aj úplne inde. Niekedy naše telo proste nespolupracuje tak, ako by sme chceli. Pociťujeme únavu, aj napriek tomu, že sme vyspatí. Nedostatok energie a dýchavičnosť nás môže pri cvičení značne obmedzovať. Môže za tým byť rad rôznych príčin. Predsa len, každý organizmus je iný a pracuje rozdielne. Niekto sa zadýcha hneď pri prvom opakovaní s ľahkou váhou a niekto vôbec. Vedeli ste, že o úrovni kondície veľa napovie aj váš krvný obraz? Je to skutočne tak. Nedostatočné okysličovanie organizmu môže spôsobovať aj nízka hodnota červených krviniek. Ak ste začínajúci športovec alebo aj ten, kto sa k cvičeniu len nedávno vrátil po dlhšej dobe, v prvom rade by ste mali zistiť, ako je na tom vaše telo.

Komplexný pohľad na metabolizmus spolu s genetickou analýzou pre športovcov

Ak sa nechcete s cvičením naďalej iba trápiť, ale mať z neho aj pôžitok a dosahovať svoje športové ciele, mali by ste absolvovať vyšetrenie pre športovcov. Balíček obsahuje súhrn vyšetrení, ktoré vám prinesú komplexný pohľad na váš metabolizmus. Vyšetrením získate prehľad o sledovaných parametroch, akými sú funkcia štítnej žľazy, obličiek, glukóza, pečeňové testy, zápaly v tele, lipidový metabolizmus, bielkoviny v tele a tiež aj prítomnosť anémie a jej možné príčiny. Súčasťou vyšetrenia je aj skríning celiakie, ktorá spôsobuje nesprávne vstrebávanie vitamínov potrebných na regeneráciu tela. Rozšírené vyšetrenie pre športovcov navyše obsahuje aj genetickú analýzu polymorfizmu v géne, ktorý má značný vplyv na výkon športovca. Existujú rôzne kombinácie polymorfizmov. Každý variant je spájaný s nejakou predispozíciou, ktorá predurčuje športovca k určitému druhu športu či už rýchlostnému, silovému alebo vytrvalostnému. Odbernými vzorkami pre vyšetrenia sú krv a moč.

Diagnostika tela pri športe je dôležitá

Pri cvičení alebo rôznom druhu športu je dôležité poznať svoje telo. Nepreceňovať ho a po športovom výkone mu dopriať poriadnu regeneráciu. Diagnostikou tela pochopíte, ako funguje váš metabolizmus. Keď začnete počúvať svoje telo, začne sa vám cvičiť lepšie, budete mať viac energie a po cvičení sa nebudete cítiť ešte viac unavení, ale práve naopak, zaplaví vás prúd endorfínov a dobrého pocitu. Veď začať niečo robiť pre seba je predsa skvelé a verte, že vaše telo sa vám za to časom poďakuje. Cvičením sa vám zvýši svalová hmota a zníži množstvo tuku v tele. Tieto hodnoty a mnohé ďalšie viete zistiť prostredníctvom InBody diagnostiky. Pre porovnanie je najlepšie zmerať si hodnoty pred tým, ako začínate cvičiť a po určitom čase sa dať znova premerať. Toto Vám pomôže vedecky nazrieť na dopad vášho tréningového ale aj stravovacieho plánu, a vyladiť prípadné chybičky. Pretože nič neprinesie lepší pocit, ako vidieť výsledky našej vynaloženej snahy!

Facebook
LinkedIn

Ostatné články

granátové jablká

Superdiet

Granátové jablko pôsobí ako prírodný antioxidant aj preto patrí medzi ovocie, ktoré je súčasťou tradičnej medicíny už od čias Egypťanov.

bodyscan_dna_img

Čo vám môže váš test DNA priniesť?

S pojmom DNA sa stretávame čoraz viac a viac. Je nesmierne dôležité vedieť analyzovať seba, svoje telo a zdravie pokiaľ sa chceme vybrať tým správnym smerom k lepšiemu, zdravšiemu žitiu.